Wróć

Jak dodać formularz kontaktowy na stronie?

Łukasz Kaczmarczyk , 18.08.2019
FAQ

Aby utworzyć formularz kontaktowy musisz włączyć wtyczkę Contact Forms dostępną po kliknięciu w element menu “Wtyczki” widoczny w panelu admina. Po uruchomieniu wtyczki pojawi się nowy element menu o nazwie “Formularze”. 

Kliknięcie przycisku “Dodaj” wyświetli formularz tworzenia formularza kontaktowego.


Pole “Tytuł” to nazwa formularza, która pozwoli na szybsze odnalezienie go na liście. W polu treść należy umieścić elementy formularza. Jeśli chcesz umieścić pole tekstowe dodaj kod [input type=”text” name=”imie” placeholder=”Wpisz tutaj swoje imię” class=”input”] w treści. Dostosuj parametry do potrzeb formularza. W treści możesz umieszczać znaczniki HTML.

Uwaga: wtyczka obsługuje różne typy pól takie jak email, text oraz checkbox. W celu dodania pola Radio dodaj kod [radio name=”nazwa”].

Na końcu treści formularza dodaj przycisk za pomocą kodu [submit label=”wyślij” class=”submit”].

W polu “Szablon wiadomości” umieść treść wiadomości która zostanie wysłana pod wskazany wyżej adres. W celu umieszczenia wartości pól z formularza umieść kod [name] gdzie zawartość nawiasów oznacza nazwę pola z formularza. Po zapisaniu formularza zostaniesz przeniesiony do listy wszystkich formularzy.


Obok nazwy formularza pojawi się kod do umieszczenia na stronie. Skopiuj go i wklej w dowolnym miejscu strony lub posta. W miejscu w którym umieścisz kod wyrenderuje się formularz.


Komentarze