Wróć

Jak podłączyć zewnętrzną domenę do sitely.pl?

Łukasz Kaczmarczyk , 29.01.2019
FAQ

Aby podłączyć domenę wykupioną u innego dostawcy musisz wykonać dwa kroki. Pierwszym z nich jest zdefiniowanie domeny po stronie sitely. W tym celu w panelu admina kliknij w menu “Ustawienia” a po rozwinięciu się opcji kliknij “Domeny”. Następnie kliknij przycisk “Podłącz istniejącą domenę”.


UWAGA: Opcja ta jest dostępna tylko dla opłaconych kont.

W formularzu należy wpisać nazwę domeny którą chcemy podłączyć do systemu.


Drugim krokiem jest wydelegowanie domeny na nasze serwery DNS lub skierowanie rekordu A domeny na IP naszego systemu czyli 149.202.45.216 lub przy użyciu rekordu CNAME ustawionego na sitely.pl.

Jeśli nie wiesz czy lepsze będzie dla Ciebie wydelegowanie domeny czy przekierowanie rekordu A lub CNAME domeny skontaktuj się z nami. Operacja ta może spowodować niedostępność domeny lub utratę poczty jeśli jest używana u innego operatora więc warto skonsultować zmianę ze specjalistami z Sitely.

Aby wydelegować domenę na serwery sitely należy zalogować się do panelu, w którym wykupiono domenę i zmienić serwery DNS domeny na ns1.sitely.pl i ns2.sitely.pl. 

Uwaga! W zależności od dostawcy domeny proces wydelegowania domeny może się różnić. Jeśli nie jesteś pewien jak to zrobić możesz skorzystać z naszej pomocy kontaktując się  przez helpdesk, mailowo lub telefonicznie.

W celu zmiany IP dla rekordu A domeny należy w panelu dostawcy domeny odnaleźć opcję zarządzania strefą DNS i zmienić IP rekordu A na 149.202.45.216 lub CNAME na sitely.pl.

Uwaga! Podobnie jak w przypadku wydelegowania domeny na serwery Sitely w zależności od dostawcy domeny proces ten może się różnić. Jeśli nie jesteś pewien jak to zrobić możesz skorzystać z naszej pomocy kontaktując się  przez helpdesk, mailowo lub telefonicznie.
Istnieje możliwość podłączenia certyfikatu SSL dla zewnętrznej domeny. O tym jak to zrobić napisaliśmy w tym artykule .
Komentarze