Wróć

Jak dodać język do strony?

Łukasz Kaczmarczyk , 17.08.2019
FAQ

Aby dodać wersje językowe do strony musisz najpierw uruchomić kolejny język w swojej stronie. W tym celu przejdź do panelu admina, kliknij “Ustawienia” w menu. Po rozwinięciu się opcji kliknij pozycję “Języki”. Wyświetli Ci się lista języków które masz już uruchomione. Aby dodać kolejny język do strony kliknij przycisk “Dodaj” nad listą.


Zostanie wyświetlony formularz zawierający pole select do wyboru dodatkowego języka. Wybierz interesujący Cię język po czym kliknij “Zapisz”.


Uwaga: Pamiętaj o wybraniu języka domyślnego. Język ten będzie dostępny od razu po wejściu na stronę. Języki dodatkowe będą dostępne po prefixie symbolizującym dany język np /en

Aby stworzyć stronę w danym języku przejdź do zakładki “Strony”. Zauważ, że na liście pojawiły się flagi symbolizujący dany język.


Aby dodać stronę w języku obcym kliknij na znaczek X. Uruchomi się formularz dodawania strony. Po zapisaniu zostanie stworzona wersja językowa dla strony wzorcowej. Tworzenie wersji językowych dla postów oraz menu wygląda analogicznie.


Komentarze